
18 бер. 2025 р.
Ми маємо дуже різні письменницькі голоси: цивільних, військових, переселенців, волонтерів, дітей, емігрантів… Саме вони створюють сучасну українську поезію, саме вони своїм словом об’єднують Україну. Другий рік поспіль відбувається Національний тиждень читання поезії. Цьогорічна тема – «Пісня тисячі голосів». «Цей тиждень – нагода вслухатися у багатоголосся української поезії, де кожен знайде слова, що відгукнуться в його серці», – зазначають в Українському інституті книги.
Бібліотека гімназії долучилася до проведення Національного тижня читання поезії. Сьогодні ми з хвилюванням і тривогою вчитуємось в рядки військових, волонтерів, які боронять нашу землю від ворога, тому тема зустрічі учнів 9-Б класу в літературній вітальні – «Поезія – слово, поезія – пісня, поезія –зброя…».
Розпочався захід з відеопрослуховування віршів Сергія Жадана в авторському виконанні. І це закономірно, адже саме його рядки стали гаслом тижня.
Уколова Аніта та Мазур Вероніка підготували інформацію про Надію Агафонцеву, Миколу Кравченка, Олександра Бережного, Павла Вишебабу…
Войтенко Ярослав розповів про Ярину Чорногуз.
А які щемливі у них вірші!!!
Бібліотекарка розповіла юнацтву про Гліба Бабича, Вікторію Амеліну, Максима Кривцова та ознайомила з їхнім поетичним доробком.
Як багато прекрасних віршів написано ними. Як багато вони могли б ще написати. На жаль, більшість з них – це недописані голоси. Всіх їх убила росія. Пам’ятаймо!
Не могли ми не згадати і про нашого земляка, нашого захисника Андрія Кириченка. Сьогодні він на передовій, та його книги, особливо поезії, нас зігрівають і дарують надію.
Ми зараз живемо в часи болю, мук, сліз, надій і сподівань. Поезія допомагає нам вірити, жити разом, тому вона вічна.